Pages

Recepty - Júl 2010

Recept na palacinkové cesto

Dátum uloženia: 27 Jul 2010 15:35 

Potrebujeme:
1/3 kg polohrubej múky, ½ l mlieka, 2 vajcia, štipka soli
Ako na to:
Cesto vymiešajte a nechajte ho odstáť 20 min., aby sa nelepilo pri pečení. Po upečení, ešte teplé naplnte plnkou, skrúťtie do rolky a polejte čokoládou, šľahačkou, alebo iba posypte práškovým cukrom.

 

Palacinky z tvarohového cesta

Dátum uloženia: 27 Jul 2010 15:33 

Potrebujeme:
3 vajcia, 6 dl mlieka, 100 g tvarohu, 100 g hladkej múky, 30 g práškového cukru, 40 g oleja, soľ, lekvár
Ako na to:
Mlieko, cukor, soľ a vajcia spolu rozmiešajte. Pridajte prelisovaný tvaroh, múku, všetko zmiešajte dohladka a nechajte odležať asi 30 min. Z cesta opečte palacinky, naplňte ich lekvárom, posypte práškovým cukrom a môžete ozdobiť šľahačkou.

 

Palacinky pečené bez oleja

Dátum uloženia: 27 Jul 2010 15:32 

Potrebujeme:
5 dl mlieka, 2 vajcia, 300 g hladkej múky, 1, 5 dl oleja, soľ, štipka cukru
Ako na to:
Všetky suroviny dobre rozmiešajte, prípadne rozšľahajte ručným šľahačom. Naberačkou lejte cesto na teflónovú panvicu bez oleja. Plňte ľubovoľnou plnkou.

 

Palacinky s malinovou šľahačkou a čokoládou

Dátum uloženia: 27 Jul 2010 15:30 

Potrebujeme:
3 PL hladkej múky, 1 vajce, štipka soli, 125 ml mlieka, 150 g malín, 2 PL malinového likéru, 2 PL kryštálového cukru, 40 g masla, ¼ l studenej šľahačky, čokoládovú polevu, , Na zdobenie: pekné maliny
Ako na to:
Do múky pridajte maslo a soľ, postupne prilievajte mlieko a vymiešajte hladké cesto. Nechajte 60 minút postáť. Maliny s malinovým likérom a cukrom zmiešajte, roztlačte, prepasírujte cez sitko a ochlaďte. Na panvici rozpusťte maslo a upečte na ňom postupne 8 palaciniek. Hotové ich ukladajte jednu na druhú, prikryt a udržiavajte teplé. Ušľahajte tuhú šľahačku a do nej vmieste malinové pyré. Bezprostredne pred podávaním naplňte palacinky malinovým krémom, ozdobte malinami a polejte čokoládovou polevou. Ihneď podávajte.

 

Vyprážané palacinky plnené bryndzovu plnkou

Dátum uloženia: 27 Jul 2010 15:28 

Potrebujeme:
½ l mlieka, 2 vajcia, soľ, 220 g hladkej múky, masť na opečenie (olej), na obaľovanie: múka, vajce, strúhanka, , Bryndzová plnka:, 200 g bryndze, 2 žĺtky, 100 g jemnej šunky (šunkovej salámy), soľ
Ako na to:
V troške mlieka rozmiešajte vajcia, soľ, múku, cesto dobre vypracujte a dolejte zvyšné mlieko. Z pripraveného palacinkového cesta upečte palacinky, ktoré naplňte bryndzovou plnkou, zakrúťte, obaľte v múke, rozšľahanom vajci a v strúhanke. Vypražte v rozpálenom oleji/masti a hneď podávajte. Bryndzu so žĺtkami dobre vymiešajte, pridajte zomletú šunku alebo salámu a spolu zamiešajte.

 

Reklama

Odkazy