Pages

Recepty - Jún 2010

Vysmážané plnené palacinky

Dátum uloženia: 23 Jun 2010 17:59 

Potrebujeme:
Palacinkové cesto: 1/2 l mlieka, 300 g hladkej múky, 1 vajce, štipku soli 200 g údeného mäsa, 1 kyslú smotanu, strúhanku, vajce, soľ
Ako na to:
Z palacinkového cesta urobíme palacinky. Uvarené údené mäso pomelieme a premiešame s kyslou smotanou. Touto zmesou naplníme palacinky, zvinieme, a potom ich vysmažíme tak, že ich predtým zvinuté obalíme vo vajíčku a v strúhanke. Obaľovanie v múke už nie je potrebné. Podávame s tatárskou omáčkou.

 

Vyprážané palacinky

Dátum uloženia: 23 Jun 2010 17:57 

Potrebujeme:
palacinky, šunku, syr, vajíčko, paradajku, šalát, kečup
Ako na to:
Upečieme palacinky. Do stredu palacinky uložíme šunku, šalát, krúžok vajíčka, kúsok paradajky, plátky syra a pokvapkáme kečupom. Palacinku zložíme ako kapsičku, obalíme v trojobale a vypražíme ako rezeň.

 

Cisárske palacinky

Dátum uloženia: 23 Jun 2010 17:56 

Potrebujeme:
5 dkg varovej čokolády, vajcia, džem, práškový cukor, 1/2 dcl rumu
Ako na to:
Upečieme 6-7 hrubších palaciniek, ktoré necháme vychladnúť. Tortovú formu vymastíme maslom a začneme ukladať palacinky vo vrstvách. Potierame ich ovocným džemom a každú druhú posypeme postrúhanou čokoládou. Rožšľaháme tri vaječné žĺtka s troma polievkovými lyžicami práškového cukru na penu, z bielkov vyšľaháme sneh a zľahka všetko premiešame. Zmesou zalejeme palacinky a navrch môžeme ešte poklásť čerstvé ovocie - jahody alebo maliny. Palacinky necháme zapiecť vo vyhriatej rúre. Dávame pozor, aby pena neprihorela. Po 10-15 minútach sú palacinky hotové. Po vybratí z rúry nalejeme na palacinky rum a necháme ich 30-40 sekúnd rumom flambovať. Horiace palacinky prikryjeme tanierom. Podávame teplé.

 

Zapečené palacinky s orechovou plnkou

Dátum uloženia: 23 Jun 2010 17:54 

Potrebujeme:
palacinky, 170 g mletých orechov, 85 g kryštálového cukru, 1 dcl horúceho mliečka
Ako na to:
Spravíme palacinky. Mleté orechy zmiešame s kryštálovym cukrom a s horúcim mliekom. Palacinky naplníme a zložíme. Vymastíme si zapekaciu misu a kladieme palacinky. Pokvapkáme trošku olejom a dáme zapiecť, v teplovzdušnej rúre na 180°C, cca 10-15minút.uť...

 

Pivné palacinky

Dátum uloženia: 23 Jun 2010 17:51 

Potrebujeme:
15 dkg hl.múky, 2 dcl piva, 2 vajcia, soľ, 1 dcl oleja, palacinky
Ako na to:
Upečieme palacinky. Palacinky potrieme horčicou, poukladáme na ne šunku a nastrúhaný údenný syr. Zatočíme ich, stlačíme a obalíme ako rezne. Vyprážame na prudkom oleji. Podávame so zemiakovou kašou a tatárskou omáčkou.

 

Reklama

Odkazy

    Eshop Tescoma

    Kúpte si panvice na palacinky i ďalšie vybavenie za výhodné ceny!